KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13185462
nr 1318 5462
Tor Hörlin
(1899-1985), Sverige
Oljemålning, Utsikt från Essingen, Signerad. Olja på pannå, 55x65 cm
Tor Hörlin, svensk målare född 1899 i Stockholm, död 1985.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 6 april 2020
kl 18:55:56